WhatsApp

Cilt Kanseri

Cilt Kanseri

Hiçbir belirti vermeden normal deri dokusunda ortaya çıkar ya da önceden var olan benler üzerinde gelişebilirler. Bu sebeple benlerin dikkatle takip edilmesi gereklidir.

İnsan hayatını tehdit eden cilt kanserine sebep olan melanomun kaynağı; melanosit adı verilen hücrelerdir.Bu hücreler deriye rengini veren ve bronzlaşmamıza sebep olan melanın pigmetini üretirler. Aşırı ve kontrol dışı çoğalmalar sonucu oluşur ve başka organlara yayılma riski taşırlar.

 

Türleri Nelerdir?

Bazal hücreli kanserler: Cildimizin en üst tabakasında olan bazal hücrelerde görülen kanser çeşididir. Genellikle cildin güneşe maruz kalan bölgelerinde oluşur. Açık renkli olan kişiler risk altındadır. Hastalık ileriki dönemlerde cilt üzerinde oluşan kabarıklıklar ve kırmızı lekeler şeklinde kendini göstermektedirler.

 

Skuamöz hücreli kanserler: Cildin orta ve dış katmanlarını oluşturan skuamöz hücrelerinde gelişir. Genellikle uv ışınlarına mecbur bırakılan yüz saç derisi boyun ve ellerde görülür. Tedavi edilmediği taktirde tüm vücuda yayılırlar Vücudun herhangi bir bölgesinde siyah kahvrengi ve mor lekeler şeklinde görünürler.

 

Melanom: Cilt kanserleri arasında en etkili en tehlikeli ve en az görülendir. Cilde rengini veren hücrelerin engel olamadan çoğalmasıyla görülür.

 

Nedenleri Nelerdir?

 Nedenleri arasında güneşe aşırı maruz kalmak ve ailede melanom öyküsünün olmasıdır.

 

Risk Faktörleri ?

 

 • Açık ten rengini sahip olmak kızıl saçlı veya çilli olmak
 • Ailde cilt kanseri öyküsünün olması
 • Uzun süreli uv. Isınlarına maruz kalmak
 • Yoğun radyasyona maruz kalmak
 • Tütün ve tütün ürünlerinin kullanımı
 • İlerleyen yaş
 • Organ nakli
 • İyileşmeyen sürekli açık yaralar

 

 

 • Belirtileri Nelerdir ?

 

 

 • Benlerde oluşan form ve renk değişiklikleri
 • Deride ortaya çıkan soyulma
 • Deride kanama
 • Benler üzerinde şişlik ya da kabartı oluşumu

 

 

 

 

Tanı Yöntemleri ?

 

 • Dermatoskopi
 • Cerrahi yöntemle çıkarılan dokunun patolojisi ile

 

Tedavi yöntemleri ?

 

Patoloji ile doğrulanmaya sağlandıysa  o bölgeye cerrahi işlem uygulanıyor.

Hastalık evresine ve hastanın özelliklerine bağlı cerrahi tedavi , kemoterapi, radyoterapi immünoterapi ve hedefe yönelik tedavi şekilleri etki ediyor.

 

 

BWell TR  olarak medikal turizmde size en konforlu hizmeti sunmaktayız. Hizmetlerimiz arasında Türkiyede tedavisini olmayı arzuladığınız hastalık veya medikal işlemlerle ilgili sizlere en kaliteli şekilde sağlık danışmanlığı yapıyoruz. Tedavisini almak  istediğiniz hastalıklar ile  ilgili doktorlarımız tarafından aklınızda herhangi bir soru işareti kalmayacak şekilde detaylı bilgiler tarafınıza sağlanır. Sizleri vip araçlar ile havaalanından alarak konaklama yapacağınız otelinize transferinizi yapıyoruz. Geçireceğiniz operasyondan ve alacağınız tedaviden önce doktorunuz ile ön muayene görüşmesi ayarlanır ve size en uygun tedavi süreci ve operasyon işlemi planlanır Eski tetkik ve sonuçlarınız sizden istenir ve en yeni olan sonuçlarınız ile eski sonuçlarınızın karşılaşması için uzman doktorlar tarafından bir konsey kurulur bu konsey sonucunda hastalığınız ile ilgili en uygun tedavi seçenekleri sizin için planlanır. Operasyon ve tedavi süreci beraberindeki hastane sürecinizde sizlere kendinizi yalnız hissetmemeyeceğiniz konforlu ve rahat bir tecrübe sağlanması için tercümanınız her daim yanınızda oluyor. Operasyon ve uygulanan tedaviler sonrasında hastane çıkışından itibaren vip transfer aracınız sizleri tekrardan konaklayacağınız otele bırakmaktadır. Tüm bunların yanında transfer, konaklama ve tedavi sürecinizin yanı sıra ek olarak dünyanın en güzel turistik şehirlerinden biri olan İstanbul turu sizleri beklemekte…Dilediğiniz taktirde bu eşsiz şehri kültürel gezi turları ile unutamayacağınız bir deneyim yaşayarak eğlenebilirsiniz. Böylelikle yalnızca operasyon yaptırmak için değil aynı zamanda kendinizi en konforlu şekilde tatil yapmış gibi hissedebilirsiniz. Tüm bu süreçlerin ardından dilediğiniz estetik görünümlere sahip olup kaliteli ve konforlu vakit geçirebilirsiniz. Bwell TR olarak sağlığınız, güvenliğiniz ve konforunuz bizim için en önemli önceliğimizdir. Kendinizi tüm bu alanlarda en iyi hissedebileceğiniz sağladığımız bütün sağlık hizmetleri bizimle fazlasıyla mümkündür.