WhatsApp

Kalp Kanseri

Kalp Kanseri

Bu kanser çeşidi genellikle diğer organlardan kalbe yayılmasıyla oluşan kanser türüdür.

Bu kanser türü genellikle akciğerden dolaylı tümörlerden oluşmaktadır.

Başka türlü olarakta yemek borsu lösemi lenfoma gibi kanser çeşitleri de kalbe yayılım gösterebilirler.

Her kanser çeşidinde olduğu gibi bu kanser çeşidinin de iyi ve kötü huyları vardır.Kalpte oluşan tümörler genellikle iyi huyludur fakat büyüyerek kötü huylu tümörlere dönüşme olasılığı yüksektir.

Bu kanser çeşidi primer ve sekonder olmak üzere kendi arasında ikiye ayrılmaktadır.

Primer tümör direkt başka bir bölgeden yayılım göstermeden direkt kalbin kendisinden kaynaklıdır bu tür tümörler çok hızlı büyür ve gelişirler.

Sekonder tümörler ise yakın organlardan yayılım göstererek oluşan tümörlerdir. Örneğin mide bağırsak karaciğer akciğer kalın bağırsak ve cilt dokuları.

 

 

 

Kardiyak Tümör Belirtileri Nelerdir ?

 • Kan yollarında tıkanma
 • Kalp Disfonksiyonu
 • İletim sisteminde aksaklıklar
 • Sistemsel Belirtiler
 • Damarlarda tıkanıklık oluşması.

 

 

Neden Oluşur ?

 

 • Zayıf ya da bozuk bağışıklık sistemine sahip olan kişilerin genleri kansre daha yatkındır.
 • Dna zincirinde oluşan mutasyonlardan kaynaklı
 • Yakın akrabalar ve ailesinde kanser geçmişi bulunan kişilerde
 • Yaş ile doğru orantıdadır.

 

Teşhis nasıl konulur ?

 

 • Ekokardiyogram (Eko) ses dalgası
 • Manyetik Rezonans (MR)
 • Bilgisayarlı Tomografi (Ct)

 

Tedavisi nasıl yapılır ?

 

Primer tümörlerde eğer şartlar uygunsa ilk müdahale olarak cerrahi işlem önerilir. Kanerli hücre vücuttan çıkarılarak uzaklaştırılır.

İyi huylu tümörlerde, tümör tamamen vücutta çıkarılırsa işlem olumlu sonuçlanır.

Hastada belirtiler yok ise eğer cerrahi işlem uygulanmayabilir eko ile düzenli takip yapılabilir.

Kötü huylu tümörler geç belirti verdiği için tedavileri zordur birkaç bölgede yayılım gösterebilirler bu tür tümörlerde kemoterapi ve ışın tedavisi kullanılır asıl amacı ise bu kötü huylu tümörlerin yayılımını yavaşlatmak ve ortaya çıkan şikayet ve belirtileri en düşük seviyeye indirmektir.

Açık kalp ameliyatlarında kalp ve akciğer makinesi kullanılır bu cihaz kalpte olan boşlukları iyi gözlenmesinde büyük bir kolaylık sağlamaktadır kalpte bulunan tümör bölgenin tamamı bu planla alınır o alanda oluşan boşluk gerekli durumlarda hayvan kalp zarından kapatılır.

Hasta 1 ile  2 gün yoğun bakımda tutulur.

Hasta toplam hastanede 4 ya da 5 gün yattıktan sonra taburcu edilir.

Belirli düzen aralıkları ile eko ile takip edilmesinin önemi büyüktür.

 

 

BWellTR  olarak medikal turizmde size en konforlu hizmeti sunmaktayız. Hizmetlerimiz arasında Türkiyede tedavisini olmayı arzuladığınız hastalık veya medikal işlemlerle ilgili sizlere en kaliteli şekilde sağlık danışmanlığı yapıyoruz. Tedavisini almak  istediğiniz hastalıklar ile  ilgili doktorlarımız tarafından aklınızda herhangi bir soru işareti kalmayacak şekilde detaylı bilgiler tarafınıza sağlanır. Sizleri vip araçlar ile havaalanından alarak konaklama yapacağınız otelinize transferinizi yapıyoruz. Geçireceğiniz operasyondan ve alacağınız tedaviden önce doktorunuz ile ön muayene görüşmesi ayarlanır ve size en uygun tedavi süreci ve operasyon işlemi planlanır Eski tetkik ve sonuçlarınız sizden istenir ve en yeni olan sonuçlarınız ile eski sonuçlarınızın karşılaşması için uzman doktorlar tarafından bir konsey kurulur bu konsey sonucunda hastalığınız ile ilgili en uygun tedavi seçenekleri sizin için planlanır. Operasyon ve tedavi süreci beraberindeki hastane sürecinizde sizlere kendinizi yalnız hissetmemeyeceğiniz konforlu ve rahat bir tecrübe sağlanması için tercümanınız her daim yanınızda oluyor. Operasyon ve uygulanan tedaviler sonrasında hastane çıkışından itibaren vip transfer aracınız sizleri tekrardan konaklayacağınız otele bırakmaktadır. Tüm bunların yanında transfer, konaklama ve tedavi sürecinizin yanı sıra ek olarak dünyanın en güzel turistik şehirlerinden biri olan İstanbul turu sizleri beklemekte…Dilediğiniz taktirde bu eşsiz şehri kültürel gezi turları ile unutamayacağınız bir deneyim yaşayarak eğlenebilirsiniz. Böylelikle yalnızca operasyon yaptırmak için değil aynı zamanda kendinizi en konforlu şekilde tatil yapmış gibi hissedebilirsiniz. Tüm bu süreçlerin ardından dilediğiniz estetik görünümlere sahip olup kaliteli ve konforlu vakit geçirebilirsiniz. BWellTR olarak sağlığınız, güvenliğiniz ve konforunuz bizim için en önemli önceliğimizdir. Kendinizi tüm bu alanlarda en iyi hissedebileceğiniz sağladığımız bütün sağlık hizmetleri bizimle fazlasıyla mümkündür.