WhatsApp

Kaplamalar

Kaplamalar
Diş minesinde oluşan renk farklılıklarından hiza veya uzunluk bozukluklarının görünen kusurları ve diş şekilinin bozulmasında yapılan güvenilir kalıcı estetik diş görünümünü sağlayan uygulamalardır. Diş kusurlarını düzeltmek isteyen kişilerin hızlı ve etkili sonuç alacağı bir yöntemdir. Ortlama birkaç seansta istenilen görünüme güzel gülüşe sahip olacağınız bir estetik türüdür. Bu işlemde yapılan yeni dişler asıl dişlerle asla ayırt edilemeyecek tarzda doğal görünüme sahiptir.
Bu işlem yapılmadan önce diş hekimi tarafından gerekli muane yapılır ve röntgen çekilir ve bundan sonra hangi kaplama çeşidinin uygulanacağı ile tedavi metoduna başlanır. Dişlerin kalıbı alınır ve yapılacak kaplama dişlerle birebir uyumlu olur bu ölçü alımından sonra detaylı ağız bakımı ve temizliği yapılır. Kaplama diş labratuartında tek tek hazırlanır ve daha sonrasında diş hekimi tarafından dişlere yapıştırılır. Özellikle ince kırılmalara karşı son derece dayanıklı malzemelerden oluşmaktadır.
 
Kaplama Çeşitleri Nelerdir ?
 • Zirkonyum Diş Kaplama: ( En eski kaplama yöntemidir bunun yanı sıra insan vücuda ile birebir uyumludur. Zamanımızda kaplama yaptıran bireylerin metalle desteklenen porselen dişler yerine zirkonyum kaplama dişleri tercih ederler yıllar geçtikçe dişinin rengini kaybetmiş dişlerin görünümünü düzeltmek için yapılan popülerlik seviyesi yüksek olan bir kaplama yöntemi. Doğal dişler ile ayrımı çpk zordur çğnkğ yarı saydam bir materyaldir. Sıcaklığa ve soğukluğa çok dayanıklıdır diş hassasiyetine yol açmaz metalik yapıda olmaması ağzıda koku ve tat değişikliğini engellemektedir)
 • Lamina Porselen Diş Kaplama: ( Estetik görünümden kaynaklı sorunlu sağlıklı dişlerin küçük bir aşınma sonrası yapılan poerselen bir kaplama işlemidir. Diş yüzeyi çok ince bir yapıdan aşındırıldığı için dişleri ağırlaştırmadan son derece doğal ve boyut verir Uzun yıllar kullanılır en büyük avantajı eskimeyecek oluşu ve sararma yapmamasıdır.)
 • Kompozit Lamina Diş Kaplama: ( En büyük avantajları arasında aynı gün içersinde uygulanmasıdır. Fakat diğer kaplama yçntemlerine göre renklenmeye daha müsait bir yapıdaıdr. Diş dolgularında yapılan malzemeden üretilir. Diş üzerinde oluşan kırık ve şekil bozukluklarında hızlı etkili bir sonuç sunmaktadır)
 • Tam Seramik Diş Kaplama: ( Son derece popüler bir kaplama yöntemidir. Bu işlemde kullanılan yapıştırıcı materyal dişi kenarlarında boşluk bırakmaz ve diş çürümelerin önüne geçer. Henüz çene gelişimi tamamlanmamış her bireyde kişilere uygulanan bir işlemdir. Ancak diş eti yeme tırnak yeme gibi alışkanlıkları olan kişilere uygulanması uygun değildir.
Bu tüm kaplamaların kullanım süresi 15 ile 20 yıl arasında değişiklik göstermektedir.
Hangi durumlarda yapılır ?
 • Diş şeklinde bozukluk olan kişilerde
 • Özellikle ön dişleri arasında boşluk olan kişilerde
 • Dişi kırılmış kişilerde
 • Estetik açıdan güzel duran gülüş tasarımlarında
İşlemden sonra ağız bakımı nasıl olmalı?
 • Asla ve asla ağız hijyeni ihmal edilmemelidir.
 • Günlük olarak fırçalanmalı ve gargara yapılmalı diş aralarına ise diş ipi ile temizlenme işlemi yapılmalıdır.
 • Ek bakım ürünleri almaya gerek yoktur
 • Düzenli bir şekilde yılda iki kez mutlaka diş kontrolüne gidilmelidir.
 
İşlem Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?
 • İşlemden sonraki 1 hafta boyunca sıcak ve soğuk yiyecek içeceklerden uzak durmak gerekmektedir.
 • İşlemden sonra sert ve yapışkan gıdaları yerken dikkat etmeniz gerekmektedir.
 
Bwell TR Beauty olarak medikal turizmde size en konforlu hizmeti sunmaktayız. Hizmetlerimiz arasında Türkiyede tedavisini olmayı arzuladığınız hastalık veya medikal işlemlerle ilgili sizlere en kaliteli şekilde sağlık danışmanlığı yapıyoruz. Yaptırmayı istediğiniz işlemlerle ilgili doktorlarımız tarafından aklınızda herhangi bir soru işareti kalmayacak şekilde detaylı bilgiler tarafınıza sağlanır. Sizleri vip araçlar ile havaalanından alarak konaklama yapacağınız otelinize transferinizi yapıyoruz. Geçireceğiniz operasyondan önce doktorunuz ile ön muayene görüşmesi ayarlanır ve size en uygun tedavi süreci ve operasyon işlemi planlanır. Operasyon beraberindeki hastane sürecinizde sizlere kendinizi yalnız hissetmemeyeceğiniz konforlu ve rahat bir tecrübe sağlanması için tercümanınız her daim yanınızda oluyor. Operasyon sonrasında hastane çıkışından itibaren vip transfer aracınız sizleri tekrardan konaklayacağınız otele bırakmaktadır. Tüm bunların yanında transfer, konaklama ve tedavi sürecinizin yanı sıra ek olarak dünyanın en güzel turistik şehirlerinden biri olan İstanbul turu sizleri beklemekte…Dilediğiniz taktirde bu eşsiz şehri kültürel gezi turları ile unutamayacağınız bir deneyim yaşayarak eğlenebilirsiniz. Böylelikle yalnızca operasyon yaptırmak için değil aynı zamanda kendinizi en konforlu şekilde tatil yapmış gibi hissedebilirsiniz. Tüm bu süreçlerin ardından dilediğiniz estetik görünümlere sahip olup kaliteli ve konforlu vakit geçirebilirsiniz. Bwell TR olarak sağlığınız, güvenliğiniz ve konforunuz bizim için en önemli önceliğimizdir. Kendinizi tüm bu alanlarda en iyi hissedebileceğiniz sağladığımız bütün hizmetler bizimle fazlasıyla mümkündür.