WhatsApp

Karaciğer Kanseri

Karaciğer Kanseri

Kanser hücresi vücudun herhangi bir alanında çeşitli sebeplerden kaynaklı genetik mutasyonlar geçirmesi sonucu kontrolsüz bir şekilde çoğalması ile adlandırılır.

 

Kontrol dışı ve sınırsız çoğalan hücreler ilk olarak tümör adı verilen kitleler açığa çıkartır.

Ve bu kitleler zaman geçtikçe çevre dokulara ve bazen uzak vücut dokularına yayılım gösterirler. Bu olay karaciğerde ki hücrelede açığa. Çıkarsa bu duruma karaciğer ca denmektedir. Karaciğere ait dokulardan kaynaklanan devamlı olarak bölünerek kitle oluşumuna eğilimli kötü huylu kitlelerin oluşumuyla açıklanan kanser türüdür.

Karaciğer yapı dokusu gereği karın içerisinde bulunan çevre dokularla yakın ilişki içerisinde olan iyi kanlanan ve farklı biyokimyasal nitelikleri bünyesinde barındıran özellikli bir organ olduğundan kaynaklı karaciğer kanseri diğer kanser çeşitlerine göre farklı özelliklere sahiptir.

Karaciğerin vücudumuz için birden fazla fonksiyonel işlevleri vardır karaciğerde ortaya çıkan kötü huylu tümörler karaciğerin bahsedilen işlevlerinde aksamalara neden açar ve bu da ciddi sağlık problemleri yaşamanıza neden olur.

 

Karaciğer Kanseri Neden Olur ?

 

Karaciğerin iyi kanlanmasından dolayı bu dokuda ortaya çıkan kanser hücreleri karaciğeri oluşturan dokulardan ortaya çıkabilidği gibi çeşitli dokulardan temel alan kanser hücrelerinin yayılım/metastaz yapması sonucu açığa çıkan yabancı dokulara ait kanser dokularından da oluşmaktadır.

Yapılan bilimsel çalışmalar sonucu karaciğerde ortaya çıkan kötü huylu tümörlerin en sık sebebinin sindirim sisteminden esaslanan kanser türlerinin metastazlarından kaynaklandığı tespit edilmiştir.

 

Karaciğer kanserlerinin açığa çıkmasında etkili faktörler şu şekildedir;

 

 • Hepatit virüs enfeksiyonları: Hepatit B ve hepatit C virüsü enfeksiyonları
 • Toksik maddelere maruz kalınması
 • Tütün ve tütün ürünlerinin kullanımı
 • Steroid kullanımı
 • Genetik hastalıklar

 

Karaciğer Kanserinin Belirtileri Nelerdir ?

 

 • Karında rahatsızlık veren bir his
 • Karın ağrısı ve hassasiyet
 • Sarılık
 • Bulantı ve kusma
 • İştah kaybı
 • Ani ve sebebi bilinmeyen kilo kaybı
 • Halsizlik ve yorgunluk
 • Ateş

 

Karaciğer Kanser Tanısı Nasıl Konur ?

 

 • Karaciğer fonksiyon testleri (ALT- AST)
 • Alfa feto protein (AFP)
 • Görüntüleme yöntemleri (CT, MR, PET)
 • Biyopsi

 

Karaciğer  CA Tedavisinde Neler Yapılır?

 

Tedavi kanserin türüne ve evresine göre değişiklik göstermektedir. Uygun kişilerde tedavide öncelik olarak karaciğer dokusunda tespit edilen tümörlerin metastazik kitlelerinin olup olmadığına dikkat edilir ve buna göre kemoterapi ve radyoterapi uygulanır. Bazı karaciğerlerde de radyofrekans ya da kemoembolizasyon gibi girişimsel yöntemlerle tümörler küçültülür ya da vücuttan uzaklaştırılır. Seçilen vakalarda karaciğer tamamen çıkarttırılır uygun dönor bulunduğu taktirde nakil yapılması ön görülür.

 
 
BWell TR  olarak medikal turizmde size en konforlu hizmeti sunmaktayız. Hizmetlerimiz arasında Türkiyede tedavisini olmayı arzuladığınız hastalık veya medikal işlemlerle ilgili sizlere en kaliteli şekilde sağlık danışmanlığı yapıyoruz. Tedavisini almak  istediğiniz hastalıklar ile  ilgili doktorlarımız tarafından aklınızda herhangi bir soru işareti kalmayacak şekilde detaylı bilgiler tarafınıza sağlanır. Sizleri vip araçlar ile havaalanından alarak konaklama yapacağınız otelinize transferinizi yapıyoruz. Geçireceğiniz operasyondan ve alacağınız tedaviden önce doktorunuz ile ön muayene görüşmesi ayarlanır ve size en uygun tedavi süreci ve operasyon işlemi planlanır Eski tetkik ve sonuçlarınız sizden istenir ve en yeni olan sonuçlarınız ile eski sonuçlarınızın karşılaşması için uzman doktorlar tarafından bir konsey kurulur bu konsey sonucunda hastalığınız ile ilgili en uygun tedavi seçenekleri sizin için planlanır. Operasyon ve tedavi süreci beraberindeki hastane sürecinizde sizlere kendinizi yalnız hissetmemeyeceğiniz konforlu ve rahat bir tecrübe sağlanması için tercümanınız her daim yanınızda oluyor. Operasyon ve uygulanan tedaviler sonrasında hastane çıkışından itibaren vip transfer aracınız sizleri tekrardan konaklayacağınız otele bırakmaktadır. Tüm bunların yanında transfer, konaklama ve tedavi sürecinizin yanı sıra ek olarak dünyanın en güzel turistik şehirlerinden biri olan İstanbul turu sizleri beklemekte…Dilediğiniz taktirde bu eşsiz şehri kültürel gezi turları ile unutamayacağınız bir deneyim yaşayarak eğlenebilirsiniz. Böylelikle yalnızca operasyon yaptırmak için değil aynı zamanda kendinizi en konforlu şekilde tatil yapmış gibi hissedebilirsiniz. Tüm bu süreçlerin ardından dilediğiniz estetik görünümlere sahip olup kaliteli ve konforlu vakit geçirebilirsiniz. BWell TR olarak sağlığınız, güvenliğiniz ve konforunuz bizim için en önemli önceliğimizdir. Kendinizi tüm bu alanlarda en iyi hissedebileceğiniz sağladığımız bütün sağlık hizmetleri bizimle fazlasıyla mümkündür.