WhatsApp

Lenfoma

Lenfoma

Lenf kanseri, veya lenfoma adı ile bilinen bu kanser türü insan vücudunda enfeksiyonlar ile mücadele veren lenf sisteminin kanseridir.

Lenf kanseri lenf bezlerini etki altına alır ama birçok organları da etkileyebilir bu organlar bademcik dalak kemik iliği timüstür.

Bu kanserin neden olduğu ile ilgili araştırmalar devam etmektedir. Lenfosit hücrelerinin anormal dışı kontrolsüz. Bir şekilde çoğalması sonucu açığa çıkar ve hastalığın ana yapısını oluşturur.

 Risk Faktörleri Nelerdir ? 

 

 • Yaş
 • Cinsiyet ( Erkekler bu kanser türüne kadınlara oranla daha çok risk altındadırlar)
 • Aile öyküsü
 • İmmün yetersizlik
 • Obezite
 • Kimyasal mafddelere vre radyasyon ile karşı Karşıya kalmak
 • Tütün ve tütün ürünlerinin kullanımı

  

Lenf Kanseri Belirtileri Nelerdir ?

 

 • Yüksek ateş
 • Halsizlik ve yorgunluk
 • Gece terlemesi
 • Şiddetli kemik ağrısı
 • Citte kaşıntı olması ve bunun sonunda kaşıntılı döküntü
 • Cilt dokusunda kızarıklık
 • Ani kilo kaybı
 • Öksürük
 • Nefes almada zorluk

 

Lenf Kanseri Tanısı Nasıl Konur ?

 

Fiziki hekim muanesi büyük önem taşımaktadır. El ile yapılan muanede hastada büyüyen lenf bezlerinin sertliği boyutu ve hareketliliği gibi bulgular incelenir.

Kan tahlili tanı yöntemleri arasındadır. Bu tahilide kan hücrelerin sayı oranına bakılmaktadır .

Lenf nodunun biyopsisi de tanı koyma ve kanserin çeşidi belirlemekte büyük orana sahiptir.

Radyolojik yöntemler arasında ise mr ve bt kanser hücresinin yerleşim alanını belirlemek için kullanılmaktadır.

 

Lenf Kanseri Evreleri Nelerdir ?

 

 • Evre 1 : Bu evrede kanser hücresi sadece bir. Tek lenf bezindedir veya organın tek bir kısmındadır
 • Evre 2 : Bu evrede kanser hücresi iki lenf bezine bulaşmıştır veya organ ve o organla ilişkili organın kadrajında bulunan lenf bezlerindedir.
 • Evre 3 : bu evrede ise kanser hücre birden fazla lenf bezine bulaşmıştır ya da vücudun her iki alanında da kanser hücresinin olduğu dokular vardır.
 • Evre 4: Lenf bezindeki ve organdaki kanser hücresi tüm vücuda yayılmıştır akciğere karaciğere metastaz yapmıştır.

 

         Tedavi Yöntemleri Nelerdir ?

 

         Aktif Gözlem : Bu aşamada kanser hücresi hastanın günlük fiziksel aktivitelerini etkilemiyorsa hasta aktif gözlem ile takip yapılır.

 

         Kemoterapi: Kanser hücresinin yok edilmesi için damardan veya ağız yolundan hastalara kemoterapötik ajanlar verilmesidir.

 

         Radyoterapi : Kanser hücrelerini yok etmek için yüksek enerjili partiküllerin verilmesi.

 

Kemik İliği Nakli : Kanser hücresinin bulunduğu kemik iliği radyoterapi, kemoterapi ile baskılanır bunun sonrasında baskılanan kemik iliği alınır yerine sağlıklı kemik iliği nakledilir. Bunun en önemli amacı ise hastanın sağlıklı bir şekilde kan hücresi oluşturmasıdır.

 

Diğer Yöntemler :  Birden fazla tedavi çeşitleri gelişmiştir, bunlar. Sayesinde hastalara verilen ilaçlar kanserli hücre üzerinde etki kurmaktadır bunun en büyük avantajı yan etki oranını minimum seviyeye indirmesidir.

 

Bwell TR  olarak medikal turizmde size en konforlu hizmeti sunmaktayız. Hizmetlerimiz arasında Türkiyede tedavisini olmayı arzuladığınız hastalık veya medikal işlemlerle ilgili sizlere en kaliteli şekilde sağlık danışmanlığı yapıyoruz. Tedavisini almak  istediğiniz hastalıklar ile  ilgili doktorlarımız tarafından aklınızda herhangi bir soru işareti kalmayacak şekilde detaylı bilgiler tarafınıza sağlanır. Sizleri vip araçlar ile havaalanından alarak konaklama yapacağınız otelinize transferinizi yapıyoruz. Geçireceğiniz operasyondan ve alacağınız tedaviden önce doktorunuz ile ön muayene görüşmesi ayarlanır ve size en uygun tedavi süreci ve operasyon işlemi planlanır Eski tetkik ve sonuçlarınız sizden istenir ve en yeni olan sonuçlarınız ile eski sonuçlarınızın karşılaşması için uzman doktorlar tarafından bir konsey kurulur bu konsey sonucunda hastalığınız ile ilgili en uygun tedavi seçenekleri sizin için planlanır. Operasyon ve tedavi süreci beraberindeki hastane sürecinizde sizlere kendinizi yalnız hissetmemeyeceğiniz konforlu ve rahat bir tecrübe sağlanması için tercümanınız her daim yanınızda oluyor. Operasyon ve uygulanan tedaviler sonrasında hastane çıkışından itibaren vip transfer aracınız sizleri tekrardan konaklayacağınız otele bırakmaktadır. Tüm bunların yanında transfer, konaklama ve tedavi sürecinizin yanı sıra ek olarak dünyanın en güzel turistik şehirlerinden biri olan İstanbul turu sizleri beklemekte…Dilediğiniz taktirde bu eşsiz şehri kültürel gezi turları ile unutamayacağınız bir deneyim yaşayarak eğlenebilirsiniz. Böylelikle yalnızca operasyon yaptırmak için değil aynı zamanda kendinizi en konforlu şekilde tatil yapmış gibi hissedebilirsiniz. Tüm bu süreçlerin ardından dilediğiniz estetik görünümlere sahip olup kaliteli ve konforlu vakit geçirebilirsiniz. Bwell tr olarak sağlığınız, güvenliğiniz ve konforunuz bizim için en önemli önceliğimizdir. Kendinizi tüm bu alanlarda en iyi hissedebileceğiniz sağladığımız bütün sağlık hizmetleri bizimle fazlasıyla mümkündür.