WhatsApp

Meme Büyütme

Meme Büyütme

Meme Büyütme 

Meme büyütme  operasyonu , göğüsün  şekil dolgunluk hacim ve boyut, açısından istenilen duruma getirilmesi amacıyla yapılan cerrahi bir işlemdir. Fakat bu işlemden önce dikkat edilmesi gereken asıl konu bu cerrahi işlemi yaptırmak isteyenlerin ilk olarak doğal göğüs formunun oluşmuş olması gerekmektedir.

Bu işlem özellikle hamilelik ve emzire dönemi sonrasında oluşan meme kanallarının büzüşerek küçülmesinden ani kilo alıp verme sonrasında genetik kaynaklı hastalıklar sonrasında uygulanabilir.

Meme büyütme impilantları kendi aralarında 2 ayrı sınıftan oluşur bunlardan bir tanesi yuvarlak silikonlar (yarım küre) şeklindedirler. Silindir şeklinde olanlar ise göğüs kafesi derisi ve kası zayıf olan kişilerde kullanılmaktadır.

 • Yuvarlak silikon göğüs dekoltesi giymeyi seven kadınlarda kullanılarak ortaya estetik bir görüntü çıkarmaktadır. Ve yuvarlak türlü silikonda südyen giyimine son verilmektedir.
 • Meme büyütme operasyonu genel anestezi altında yapılmaktadır.
 • Cerrahi işlemden sonra oluşacak ağrıyı önlemek için ağrı kesici ilaçlar kullanılmaktadır. Ameliyat sonrasında bu bölgede gerginlik görülmektedir.
 • Bu operasyondan önce alkol sigara ve kan sulandırıcı gibi ürünleri bırakmak oldukça önemlidir.
 • Bu operasyonu geçirecek kişilerin özellikle yanında bir refakatçi bulunmalıdır.
 • Ameliyat 1,5 ve 2 saat arasında sürmektedir iki farklı dolgu materyali ile büyütme işlemi gerçekleştirilir. Bunlardan bir tanesi yağ dokusunu kullanarak büyütmedir , ikinci büyütme yöntemi ise silikon dolgu uygulamasıdır. Bu iki büyütme işleminde de göğüs altından T biçiminde bir kesi yapılmaktadır. Yağ dokusu ile büyütme yönteminde hastanın kendi yağ dokusu kullanılarak büyütülür bu işlemde hastanın kalça ve batın bölgesinden yağ alınır, bu yağ süzülerek memeye enjekte edilir.
 • Silikon protez yönteminde ise öncelikle hangi silikonun kullanılacağı seçilir ve kısımı belirlenir sonraki aşamasında ise silikonun ne kadar ileriye yerleşeceği belirlenir bu kişiden kişiye ve kişilerin isteklerine göre değişiklik gösterir.
 • Bu cerrahi müdahaleleri geçiren kişiler kısa sürede istedikleri estetik ve güzel görünüşe sahip olurlar.
 • Hastanede yatış süresi 1 gündür bu operasyondan sonra balensiz südyen giyimi operasyonun ödem ve ağrı kontörlünden önemlidir.
 • Birkaç saat sonra bu işlemi olan kişiler ayağa kaldırılır ve yürütülür.

 

Bu cerrahi operasyondan sonra ne yapılmalıdır ?

 • Fazla efor gerektiren hareketler yapılmamalıdır
 • Ağır yükler kaldırılmamalıdır.
 • Hekimin reçete ettiği ilaçlar kullanılmalıdır.
 • Güneş ve güneş ışınlarından korunması oldukça önemlidir.
 • Balenli südyenler (tel) kesinlikle kullanılmamalıdır.
 • Yara izi iyileştikten sonra mutlaka belirlenen kremler kullanılmalıdır.

 

BWellTR Beauty olarak medikal turizmde size en konforlu hizmeti sunmaktayız. Hizmetlerimiz arasında Türkiyede tedavisini olmayı arzuladığınız hastalık veya medikal işlemlerle ilgili sizlere en kaliteli şekilde sağlık danışmanlığı yapıyoruz. Yaptırmayı istediğiniz işlemlerle ilgili doktorlarımız tarafından aklınızda herhangi bir soru işareti kalmayacak şekilde detaylı bilgiler tarafınıza sağlanır. Sizleri vip araçlar ile havaalanından alarak konaklama yapacağınız otelinize transferinizi yapıyoruz. Geçireceğiniz operasyondan önce doktorunuz ile ön muayene görüşmesi ayarlanır ve size en uygun tedavi süreci ve operasyon işlemi planlanır. Operasyon beraberindeki hastane sürecinizde sizlere kendinizi yalnız hissetmemeyeceğiniz konforlu ve rahat bir tecrübe sağlanması için tercümanınız her daim yanınızda oluyor. Operasyon sonrasında hastane çıkışından itibaren vip transfer aracınız sizleri tekrardan konaklayacağınız otele bırakmaktadır. Tüm bunların yanında transfer, konaklama ve tedavi sürecinizin yanı sıra ek olarak dünyanın en güzel turistik şehirlerinden biri olan İstanbul turu sizleri beklemekte…Dilediğiniz taktirde bu eşsiz şehri kültürel gezi turları ile unutamayacağınız bir deneyim yaşayarak eğlenebilirsiniz. Böylelikle yalnızca operasyon yaptırmak için değil aynı zamanda kendinizi en konforlu şekilde tatil yapmış gibi hissedebilirsiniz. Tüm bu süreçlerin ardından dilediğiniz estetik görünümlere sahip olup kaliteli ve konforlu vakit geçirebilirsiniz. BWellTR olarak sağlığınız, güvenliğiniz ve konforunuz bizim için en önemli önceliğimizdir. Kendinizi tüm bu alanlarda en iyi hissedebileceğiniz sağladığımız bütün hizmetler bizimle fazlasıyla mümkündür.