WhatsApp

Meme Küçültme

Meme Küçültme

Meme. Küçültme 

Meme. Küçültme işlemi memedeki fazla oranda olan yağ dokusunun salgı bezi dokusunun ve cilt dokusunun cerrahi bir işlemle çıkarılma operasyonudur. Bu işem büyük meme ve fazla yağ dokusundan dolayı yapıldığı için estetik ve kozmetik bir duruş sergiler fakat bazı zamanlarda belirli sağlık sorunlarına neden olduğu için de yapılmaktadır. Çünkü meme dokusunun ağır ve fazla olması kişilerde kas iskelet sisteminde oluşan  rahatsızlıklara neden olmaktadır Meme dokusunun fazla olması kişilerde psikolojik sorunlara sebep olabilir.

Hayat kalitenizi sağlığınızı ve psikolojinizi olumsuz yönde etkiliyorsa

Sırtınızda belinizde boynunuzda ve omuzunuzda rahatsız edici bir ağrı var ise

Dokuda kızarıklık döküntü ve iltihap görünümü varsa

Ve fiziksel aktivitelerinizi olumsuz yönde etkiliyorsa bu işlem tam olarak size göredir.

Bu işlem genel ve lokal anestezi altında uygulanmaktadır.

Operasyon sırasında meme dokusuna ait yağ, bağ, salgı dokuları ve cilt dokusunun belirli bir kısmı cerrahi işelmle vücuttan dışarı  çıkarılır. Bu işlem liposuction gibi teknikle  fazla olan yağ dokusu özel olarak da alınabilir. Dokuların alınma işlemi özellikle ciltte yapılan belirli kesiler ile gerçekleşir

Cilt kesilerinin,  iz bırakmaması için meme dokusunun altından, kolay ve belirgin bir şekilde görülemeyecek  kozmetik açıdan estetik olarak iyileşmesi sağlanacak şekilde acımaktadır. Bununla birlikte  meme dokusuna uygun olan  biçimin ve boyutun verilmesi güncel  meme ucu dokusunun korunması için meme ucunun etrafına da ufak bir kesi yapılır. Ayarlnan miktarda meme dokusunun alınmasından sonra kesiler uygun şekilde kapatılarak memeye son şekli verilir ve işlem sonlandırılır. İşlem süresi 2 ile 4 saat arasında değişmektedir. Bu işlem henüz evlenmemiş ve çocuk sahibi olmayan kişilerlde belirli bir düzeyde yapılnalıdır emzirme kanallarına zarar vermemek için.

Bu işlemi yaptıran kişiler 1 gün hastanede konaklanır. Hastane çıkışından sonra ilk 3 gün ağır hareketlerden kaçınılmalı ve dinlenilmelidir. Ameliyat sonrası hekimin reçete ettiği ilaçlar kullanılmaktır.

Yapılacak olan pansuman süreleri kesinlikle arttırılmamalıdır. Ameliyat sonrası ilk 4 hafta kesinlikle ağırlık kaldırılmamalı ve yorucu fiziksel aktivitelerden uzak durulmalıdır bununla birlikte itme çekme gibi hareketlerden kaçınılmalıdır.

Hekimin ön gördüğü süre boyunca kedsinlikle sporcu südyeni takılmalıdır.

Bu operayondan sonra 2 ay boyunca spor ağır yapılmamalıdır hafif yürüyüşler kendinizi yormayacak şekilde yapabilirsiniz. Çünkü ağır ve yorucu hareketler kanamalara ve dikişlerin kanamasına neden olmaktadır. Kesinlikle 1 yıl boyunca tütün ve tütün ürünleri kullanılmamalıdır çünkü bu ürünlerin kullanımı yara iyileşme sürecini geciktirir ve iltihaplanmalara neden olur.

Bu operasyonu geçiren insanlar tamamen iyileştikten sonra günlük hareket ve aktiviteleri hiçbir sorun olmadan yapabililrler

 

BWellTR Beauty olarak medikal turizmde size en konforlu hizmeti sunmaktayız. Hizmetlerimiz arasında Türkiyede tedavisini olmayı arzuladığınız hastalık veya medikal işlemlerle ilgili sizlere en kaliteli şekilde sağlık danışmanlığı yapıyoruz. Yaptırmayı istediğiniz işlemlerle ilgili doktorlarımız tarafından aklınızda herhangi bir soru işareti kalmayacak şekilde detaylı bilgiler tarafınıza sağlanır. Sizleri vip araçlar ile havaalanından alarak konaklama yapacağınız otelinize transferinizi yapıyoruz. Geçireceğiniz operasyondan önce doktorunuz ile ön muayene görüşmesi ayarlanır ve size en uygun tedavi süreci ve operasyon işlemi planlanır. Operasyon beraberindeki hastane sürecinizde sizlere kendinizi yalnız hissetmemeyeceğiniz konforlu ve rahat bir tecrübe sağlanması için tercümanınız her daim yanınızda oluyor. Operasyon sonrasında hastane çıkışından itibaren vip transfer aracınız sizleri tekrardan konaklayacağınız otele bırakmaktadır. Tüm bunların yanında transfer, konaklama ve tedavi sürecinizin yanı sıra ek olarak dünyanın en güzel turistik şehirlerinden biri olan İstanbul turu sizleri beklemekte…Dilediğiniz taktirde bu eşsiz şehri kültürel gezi turları ile unutamayacağınız bir deneyim yaşayarak eğlenebilirsiniz. Böylelikle yalnızca operasyon yaptırmak için değil aynı zamanda kendinizi en konforlu şekilde tatil yapmış gibi hissedebilirsiniz. Tüm bu süreçlerin ardından dilediğiniz estetik görünümlere sahip olup kaliteli ve konforlu vakit geçirebilirsiniz. BWellTR olarak sağlığınız, güvenliğiniz ve konforunuz bizim için en önemli önceliğimizdir. Kendinizi tüm bu alanlarda en iyi hissedebileceğiniz sağladığımız bütün hizmetler bizimle fazlasıyla mümkündür.