WhatsApp

Rinoplasti

Rinoplasti

Yüzümüzün tam orta hattında yer alan koku alma ve solunum işlevine sahip organımız burunun doğuştan ve sonradan yapısal bozukluklarında ortaya çıkan ve kişilerin sosyal hayatında travmalara bağlı psikolojik olarak hasar sebebine neden olan burun görünüşünün yeniden düzeltilmesi için yapılan cerrahi müdahalelere rinoplasti adı verilir.

Kişilere kendi istemleriyle ve sağlık sorunları nedeniyle uygulanan bir işlemdir. Bu işlem insanları tamamen yeniden yaratılmış gibi  bir özgüvene sokar ve bundan dolayı bu işlemi olan kişiler kendilerini sosyal anlamda iyi hisseder.

Kemik ve kıkırdak dokuları içeren burun dokusunun  üzerinde yapılan bu cerrahi işlemde yaş sınırı 18 yaş ve sonrasını kapsar.

Bu cerrahi işlemden önce hekim tarafından fiziksel muayeneyi  yapmak oldukça önemlidir bu muayene sırasında hekimle beraber nasıl bir görünüme sahip olacağınız hakkında bilgi verilmektedir. Hasta bu işlem sırasında daha önce yapılan işlemler hakkında konuşmak oldukça olacağınız işlem ile ilgili sizi rahatlatır.  yaklaşım değildir. Bu işlemi olmak isteyen kişilerin yüzünün simetresine göre işlemi yapmak en doğal görüneme sahip olmaktır. Tüm bu görüşmeler sonrasında ameliyat planlanmasına başlanır. 

Bu işlemden önce en önemli faktör hastaların kanamayı çoğaltan ilaçlardan uzak durmasıdır. İşlemden önce tütün ve tütün ürünleri kullanımı bırakılmalıdır. İşlemden birkaç hafta önce alkol tüketimi bırakılmalıdır.

Bu işlemin süresi kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir genel anestezi altında yapılmaktadır.

Atel 5 ile 7 gün arasında alınır.

Operasyon 2 ile 3,5 saat arasında sürmektedir.

10-12 ay sonra burun son şeklini almaktadır.

İlk 6 ay burnunuza darbe almamanız gerekmektedir.

 

Primer Rinoplasti ilk defa burundan işlem yapılması durumudur.

Sekonder Rinoplasti ise bu işlemi daha önce olup belirli rahatsızlıklardan ya da işlemle ilgili ortaya çıkan zamanlarda yapılan düzeltme yeniden revize etme işlemidir. Temel nedenleri arasında dokuların iyileşememesi hatalı operasyon cerrahi işlem sonrasında buruna darbe alınması sonucunda oluşan çökme hastaların psikolojik olarak yeni görünümlerine alışamaması sonucu

Ufak müdahaleler 6-8 ay sonra yapılırken derin olanlar için 1 yıl beklenilmesi gerekmektedir.

Burunda kıkırdak dokusu yeterli olmayan kişilerde kıkırdak grefti alınarak buruna yerleştirilmesi mümkündür.

Bu işlemi olan hastaların 1 gün hastanede yatması ön görülür hastanın durumuna göre bazı hastalarda aynı gün hastane çıkışı yapıldığı da bilinmektedir.

 • 2 ve ya ikiden fazla yastıkla, başınızı yukarda tutmanız gerekmektedir. Başınızı 45 derece açıdan  fazla çevirmeyin başınızı fazla hareket ettirirseniz burununuzdan eğriliğe yol açabilirisiniz.buna operasyondan sonra özellikle 3 hafta boyunca dikkat ediniz.
 • Kanamayı engellemek için ayağa kalkerken ve öne doğru eğilirken başınızı eğmemeye özenle dikkat ediniz.
 • Çok sık sıcak ve buharlı ortamlarda durmamaya özen gösteriniz.
 • İlk 2 gün burunun üzerine yapılan kompleksi temiz tutmaya sık sık değiştirmeye özenle dikkat ediniz.
 • Gözünüze ve yüz çevrenize soğuk kompleks uygulamanız oluşacak morarıklıkları ve ödemleri minimum seviyeye indirmektedir.
 • Diş fırçalamasında oldukça dikkat etmelisiniz buruna zarar verilmemeli
 • Ameliyat sonrası ilk gün fazla sert yiyecekler yenmemelidir.
 • Ameliyattan sonra dinlenme oldukça önemlidir.
 • Ameliyat sonrası fiziksel aktivitelere bir süre ara verilmelidir.
 • Burun tamponu ve dış pansumanın ıslatılmaması oldukça önemlidir.
 • 2 hafta boyunca sosyal aktivitelerden ve uzun süreli telefon görüşmelerinden uzak durmalısınız.
 • 1 hafta boyunca fazla mimikten uzak durulmalıdır.
 • 1 hafta boyunca dar giysiler giyilmemelidir.
 • 6 hafta boyunca güneş ve güneş ışınlarından uzak durulmalı yoksa şişliklerin geç iyileşeceği bilinmelidir.
 • Oluşan morluklar 2 hafta sürebilir. Genellikle 10. günden sonra tamamen yok olur
 • Sadece hekimin reçete edeceği ilaçları kullanınız.
 • Hekim izin verene kadar gözlük kullanmayınız.
 • İşlemden 2 gün sonra lens kullanabilirsiniz

 

Bwell TR Beauty olarak medikal turizmde size en konforlu hizmeti sunmaktayız. Hizmetlerimiz arasında Türkiyede tedavisini olmayı arzuladığınız hastalık veya medikal işlemlerle ilgili sizlere en kaliteli şekilde sağlık danışmanlığı yapıyoruz. Yaptırmayı istediğiniz işlemlerle ilgili doktorlarımız tarafından aklınızda herhangi bir soru işareti kalmayacak şekilde detaylı bilgiler tarafınıza sağlanır. Sizleri vip araçlar ile havaalanından alarak konaklama yapacağınız otelinize transferinizi yapıyoruz. Geçireceğiniz operasyondan önce doktorunuz ile ön muayene görüşmesi ayarlanır ve size en uygun tedavi süreci ve operasyon işlemi planlanır. Operasyon beraberindeki hastane sürecinizde sizlere kendinizi yalnız hissetmemeyeceğiniz konforlu ve rahat bir tecrübe sağlanması için tercümanınız her daim yanınızda oluyor. Operasyon sonrasında hastane çıkışından itibaren vip transfer aracınız sizleri tekrardan konaklayacağınız otele bırakmaktadır. Tüm bunların yanında transfer, konaklama ve tedavi sürecinizin yanı sıra ek olarak dünyanın en güzel turistik şehirlerinden biri olan İstanbul turu sizleri beklemekte…Dilediğiniz taktirde bu eşsiz şehri kültürel gezi turları ile unutamayacağınız bir deneyim yaşayarak eğlenebilirsiniz. Böylelikle yalnızca operasyon yaptırmak için değil aynı zamanda kendinizi en konforlu şekilde tatil yapmış gibi hissedebilirsiniz. Tüm bu süreçlerin ardından dilediğiniz estetik görünümlere sahip olup kaliteli ve konforlu vakit geçirebilirsiniz. Bwell tr olarak sağlığınız, güvenliğiniz ve konforunuz bizim için en önemli önceliğimizdir. Kendinizi tüm bu alanlarda en iyi hissedebileceğiniz sağladığımız bütün hizmetler bizimle fazlasıyla mümkündür.