WhatsApp

Saç Ekimi

Saç Ekimi

Saç ekimi, saç dökülmesi sorunu veya saç kaybı olan kişilerin saçında azalma ve kellik sorununa doğal gerçekçi kalıcı bir çözüm metodudur.  Saç kökünün güncel olmadığı, saçsızlığın ve kelliğin oluştuğu bçlgelere sağlıklı saç köklerinin mikro cerrahi yöntemlerle yüklenmesi işlemine denmektedir. Saç ekimi küçük cerrahi operasyondur tamamen kişiye özgül planlanarak işlem gerçekleştirlir ve daha güzel genç  bir görünüme sebep olur doğallık her işlemde olduğu gibi bu işlem içinde oldukça önemlidir doğru bir teknikle bu işlem uygulandığı için başarı oranı oldukça yüksektir. Bu işlemde ekilen saçlar bikaç hafta içerisinde dökülür ve yeni saçlar 3 ile 4 ay arasında daha sağlam bir şekilde çıkmaktadır o yüzden ekilen saçların dökülmesi gayet normal bir şekilde karşılanır Erkek ve kadınlarda 19 yaşından itibaren uygulanabilir. Lokal anestezi ile yapılan bir yöntemdir. Saç kökleri mikro cerrahi ile hastaya tek tek elle eklenir bu işlemde saçın çıkış yönüne, saçın çıkış açısına ve yoğunluğuna göre kanallar açılmaktadır. Alınan bu kökler en hassas şekilde açılan kanallara yerleşmektedir.

Bu işlem yaklaşık olarak ortalama 6 ve 8 saat sürmektedir.

Operasyondan önce dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ?

 • Alkol, tütün ve türün ürünleri kafein kullannımı iyileşme evresini oldukça yavaşlatmaktadır.
 • Pıhtılaşmaya sebep olan ilaçların kullanılmaması gerekir.
 • Saça jöle sprey gibi saç şekillendirici ürünler kullanılmamalıdır.

Saç ekiminden sonra ise;

 • Yatarken ekim yapılan bölgeye dikkat edilmesi oldukça önemlidir , genellikle hastalara sırt üstü yatılması önerilir. Saç ekiminin ve 15. günlerinde kritik seviye son bulsa da risk devam etmektedir.
 • Zorlayıcı fiziksel aktivitelerden terlemeye sebep olan her şeyden uzak durulmalıdır.
 • İşlemden sonraki evrelerde ödem ve ağrı yaşanır, ağrı kesici kullanımı olabilir. İşlem yapılan bölgenin işlemden sonra korunması lazımdır. Saç yıkamasına işlemden sonraki 4. Gün başlanılmalıdır.
 • İşlemden sonra ekim yapılan saçların çıkma oranları şu şekildedir ilk üç ayda %30, altıncı ayda %60 ve birinci yılda %100 başarıya ulaşmaktadır. Bu işlem sabırlı olmayı gerektiren bir süreçtir. Ekim yapılan saçların uzamasında yaş, genetik faktörler, hayat tarzı gibi etkenler oldukça önem taşımaktadır.
 • Yeni çıkan saçlara saç kesimi ve kimyasal olarak sayılan boyalar yapılmamalıdır.
 • Sanuna solaryum hamam buhar odası gibi ortamlara girilmemeli ve o ortamlardan uzak durulmalıdır.
 • Ekim yapılan bölge güneş ve güneş ışınlarından korunmalıdır.
 • Saç ekiminden sonra doktorun önerdiği ilaçlar ve ek takviyeler mutlaka kullanılmalıdır.

 

Bwell Tr Beauty olarak medikal turizmde size en konforlu hizmeti sunmaktayız. Hizmetlerimiz arasında Türkiyede tedavisini olmayı arzuladığınız hastalık veya medikal işlemlerle ilgili sizlere en kaliteli şekilde sağlık danışmanlığı yapıyoruz. Yaptırmayı istediğiniz işlemlerle ilgili doktorlarımız tarafından aklınızda herhangi bir soru işareti kalmayacak şekilde detaylı bilgiler tarafınıza sağlanır. Sizleri vip araçlar ile havaalanından alarak konaklama yapacağınız otelinize transferinizi yapıyoruz. Geçireceğiniz operasyondan önce doktorunuz ile ön muayene görüşmesi ayarlanır ve size en uygun tedavi süreci ve operasyon işlemi planlanır. Operasyon beraberindeki hastane sürecinizde sizlere kendinizi yalnız hissetmemeyeceğiniz konforlu ve rahat bir tecrübe sağlanması için tercümanınız her daim yanınızda oluyor. Operasyon sonrasında hastane çıkışından itibaren vip transfer aracınız sizleri tekrardan konaklayacağınız otele bırakmaktadır. Tüm bunların yanında transfer, konaklama ve tedavi sürecinizin yanı sıra ek olarak dünyanın en güzel turistik şehirlerinden biri olan İstanbul turu sizleri beklemekte…Dilediğiniz taktirde bu eşsiz şehri kültürel gezi turları ile unutamayacağınız bir deneyim yaşayarak eğlenebilirsiniz. Böylelikle yalnızca operasyon yaptırmak için değil aynı zamanda kendinizi en konforlu şekilde tatil yapmış gibi hissedebilirsiniz. Tüm bu süreçlerin ardından dilediğiniz estetik görünümlere sahip olup kaliteli ve konforlu vakit geçirebilirsiniz. Bwell tr olarak sağlığınız, güvenliğiniz ve konforunuz bizim için en önemli önceliğimizdir. Kendinizi tüm bu alanlarda en iyi hissedebileceğiniz sağladığımız bütün hizmetler bizimle fazlasıyla mümkündür.