WhatsApp

Vajinoplasti

Vajinoplasti

Bu operasyon kısacası iç genital alana yapılan estetik operasyonudur. Genişleyen vajinanın cerrahi iişlemlerle daratılması ile birlikte eski ve estetik görünüme dönmesini sağlar. Vajinada bulunan kasların kasılamaması gevşemeni sonucunda ortaya çıkan bu genişleme ilerleyen zamanlarda vajinal gaz çıkarmaya ve idrar kaçırma gibi durumlar ortaya çıkarır. Bu işlem sayesinde hepsinden kurtulmak mümkündür. Bu işlemi yaptırmak için illa ki doğum yapmış olmak ve yaşlanmış olmak gerekmemektir.

Başlıca sebepleri arasında normal doğum yapmak doğum esnasında zorlanma bebeğin iri olması yaşlılık süreci elastikiyet kaybı ortaya çıkar vajinanın genel yapısı geniş olabilir birkaç doğum yapmış olmak hatta kürtaj geçmişi de vajina genişliğe sebep olabilir.

  • Her iki anestezi şeklinde uygulanabilir.
  • Fazla dokular mevcutsa bu bölgeden alınır. Gevşemiş olan dokular ise bu işlemde sıkılaştırılır. Kesiler vajin bölgesinin içinde olur bundan dolayı iz gibi şikayetler ile karşılaşmak mümkün değildir. Bu işlem vajinanın arka duvarından yapılmaktadır.
  • İşlem genel olarak 30 ile 60 dakika arasında sürmektedir.
  • Atılan dikişler vücut tarafından emilen dikişlerdir bundan dolayı dikiş alımına gerek yoktur.
  • Pelvik taban kaslarını güçlendiren kegel egzersizini yapmak oldukça önemlidir
  • Dengeli beslenlenme ve düzenli uyku çünkü bunlar yaşlanma sürecini azaltırlar.

Vajinoplasti Ameliyatından Sonra Neler Yapılmalı?

·      İşlemden sonra hafif ağrı ve az miktarda kanama görülebilir.

·      Vajina içine yerleştirilen tampron bir gün sonra hekim tarafından çıkarttırılır.

·      1 ya da 2 saat sonra normal yaşama geri dönülür.

·      6 ile 8 saat sonra hekimin izin verdiği taktirde ayakta duş alınabilir.

·      Pansuman mutlaka yapılmalıdır çünkü oluşabilecek enfeksiyon ve iltihaplardan korunmak için

·      Doktorun reçete ettiği ilaçlar mutlaka atlanmadan kullanılmalıdır.

·      Ameliyat sonrası tütün ve türün ürünleri kullanılmamalıdır.

·      İdrar ve dışkı yaptıktan sonra bölgenin temizliğine dikkat edilmeli ve oldukça hijyenik davranılmalıdır.

·      Ameliyattan sonra 1 aylık süreçte ağır egzersizden kaçınılmalıdır.

·      4 ile 6 haftalıkn süreçte sauna deniz havuza girilmemli oturarak banyo yapımından uzak durulmalıdır.

·      4 ile 6 haftalık süreçte cinsel ilişkiye girilmemelidir.

 

Bwell TR Beauty olarak medikal turizmde size en konforlu hizmeti sunmaktayız. Hizmetlerimiz arasında Türkiyede tedavisini olmayı arzuladığınız hastalık veya medikal işlemlerle ilgili sizlere en kaliteli şekilde sağlık danışmanlığı yapıyoruz. Yaptırmayı istediğiniz işlemlerle ilgili doktorlarımız tarafından aklınızda herhangi bir soru işareti kalmayacak şekilde detaylı bilgiler tarafınıza sağlanır. Sizleri vip araçlar ile havaalanından alarak konaklama yapacağınız otelinize transferinizi yapıyoruz. Geçireceğiniz operasyondan önce doktorunuz ile ön muayene görüşmesi ayarlanır ve size en uygun tedavi süreci ve operasyon işlemi planlanır. Operasyon beraberindeki hastane sürecinizde sizlere kendinizi yalnız hissetmemeyeceğiniz konforlu ve rahat bir tecrübe sağlanması için tercümanınız her daim yanınızda oluyor. Operasyon sonrasında hastane çıkışından itibaren vip transfer aracınız sizleri tekrardan konaklayacağınız otele bırakmaktadır. Tüm bunların yanında transfer, konaklama ve tedavi sürecinizin yanı sıra ek olarak dünyanın en güzel turistik şehirlerinden biri olan İstanbul turu sizleri beklemekte…Dilediğiniz taktirde bu eşsiz şehri kültürel gezi turları ile unutamayacağınız bir deneyim yaşayarak eğlenebilirsiniz. Böylelikle yalnızca operasyon yaptırmak için değil aynı zamanda kendinizi en konforlu şekilde tatil yapmış gibi hissedebilirsiniz. Tüm bu süreçlerin ardından dilediğiniz estetik görünümlere sahip olup kaliteli ve konforlu vakit geçirebilirsiniz. Bwell tr olarak sağlığınız, güvenliğiniz ve konforunuz bizim için en önemli önceliğimizdir. Kendinizi tüm bu alanlarda en iyi hissedebileceğiniz sağladığımız bütün hizmetler bizimle fazlasıyla mümkündür.