WhatsApp

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kulaklar yüzümüzün her iki tarafında olan karşıdan bakıldığı zaman direkt göze çarparlar. Bu nedenle yüzümüzün güzelliğinde direkt olarak etkilidir. Kepçe kulak, kulak ve başın  yaptığı açının normalinden daha geniş olmasına denmektedir. Bu cerrahi işlem kulak şeklinden memnun olmayan herkese yapılabilir.Hastada görünüş olarak psikolojik açıda travmalar yaratmaktadır. Bu ameliyatı olmanın herhangi bir yaş sınırlandırılması yoktur çocukluk döneminden itibaren yapılabilir. Bu cerrahi işlem genellikle 1 ve 1,5 saat arasında sürmektedir. Bu işlem genel anestezi ve lokal anestezi altında yapılır. Ağrı anestezi sonrası 2  3 saat arasında sürebilir Kulağın arkasında olan  kıvrımlara yerleştirilen kesilerden yapılmakta ve genellikle hiç iz bırakmaz.  Hasta işlemden bir gün sonra taburcu edilmektedir.

Bu işlemden önce kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır.

Operasyondan birkaç gün önce tuz tüketimi bırakılmalıdır. Çünkü oluşacak ödem en az seviyeye indirilir.

 

·      Ameliyattan birkaç saat sonra ayağa kalkılır

·      Birkaç gün kulaklarda şişlik olabilir

·      Şiddetli bir derecede ağrı olmaz

·      İşlemin yapıldığı bölgenin korunması amacıyla bu işlem sonrasında kullanılan özel bir bandaj kullanılması gerekmektedir. Bu bandaj işlemden 2 gün sonra çıkarılır. İlk 2 gün pansuman yapılmamalı kulak bölgesi ıslatılmamalı.

·      3. Gün ılık su ile duş alabilirsiniz ve normal hayatınıza dönebilirsiniz.

·      Vücut tarafından emilimi sağlanan dikiş ürünü ile dikiş atıldığı için işlemden sonra dikişlerin alınmasına gerek yoktur dikişler vücut tarafından emilecektir. 

·      Bu süreçte kulağın dışına antibiyotikli kremler kullanılır enfeksiyonu önlemek amacıyla bölge temiz tutulmalıdır.

·      Ve kulaklar travma darbelerine karşı korunmalıdır.

·      Hekimin izin verdiği taktirde gözlük kullanılmalıdır.

·      İlk 2 ay kulağa darbe alınmamalıdır

 

Bwell TR Beauty olarak medikal turizmde size en konforlu hizmeti sunmaktayız. Hizmetlerimiz arasında Türkiyede tedavisini olmayı arzuladığınız hastalık veya medikal işlemlerle ilgili sizlere en kaliteli şekilde sağlık danışmanlığı yapıyoruz. Yaptırmayı istediğiniz işlemlerle ilgili doktorlarımız tarafından aklınızda herhangi bir soru işareti kalmayacak şekilde detaylı bilgiler tarafınıza sağlanır. Sizleri vip araçlar ile havaalanından alarak konaklama yapacağınız otelinize transferinizi yapıyoruz. Geçireceğiniz operasyondan önce doktorunuz ile ön muayene görüşmesi ayarlanır ve size en uygun tedavi süreci ve operasyon işlemi planlanır. Operasyon beraberindeki hastane sürecinizde sizlere kendinizi yalnız hissetmemeyeceğiniz konforlu ve rahat bir tecrübe sağlanması için tercümanınız her daim yanınızda oluyor. Operasyon sonrasında hastane çıkışından itibaren vip transfer aracınız sizleri tekrardan konaklayacağınız otele bırakmaktadır. Tüm bunların yanında transfer, konaklama ve tedavi sürecinizin yanı sıra ek olarak dünyanın en güzel turistik şehirlerinden biri olan İstanbul turu sizleri beklemekte…Dilediğiniz taktirde bu eşsiz şehri kültürel gezi turları ile unutamayacağınız bir deneyim yaşayarak eğlenebilirsiniz. Böylelikle yalnızca operasyon yaptırmak için değil aynı zamanda kendinizi en konforlu şekilde tatil yapmış gibi hissedebilirsiniz. Tüm bu süreçlerin ardından dilediğiniz estetik görünümlere sahip olup kaliteli ve konforlu vakit geçirebilirsiniz. Bwell tr olarak sağlığınız, güvenliğiniz ve konforunuz bizim için en önemli önceliğimizdir. Kendinizi tüm bu alanlarda en iyi hissedebileceğiniz sağladığımız bütün hizmetler bizimle fazlasıyla mümkündür.